Hlavné prednosti

Kia Ceed Sportswagon je tourer v segmente C je exkluzívne navrhnutý pre potreby európskych vodičov vyrábaný vo výrobnom závode Kia Slovakia. 

 

Podobne ako jeho predchodcovia, aj nový model bol navrhnutý, vyvinutý a zostrojený vo Frankfurte európskymi tímami Kia zodpovednými za dizajn, vývoj produktov a výskum a vývoj. 

Interiér je doplnený viacerými sofistikovanými jemnými materiálmi, ktoré decentne podčiarkujú rafinované elegantné prostredie kabíny. Povrchy sú doplnené o metalické alebo saténové chrómové lemy, pričom zákazník si môže na čalúnenie vybrať rôzne látky, syntetickú kožu alebo pravú kožu. K dispozícii je tiež kožený volant a kožená riadiaca páka.

 

Ceed Sportswagon je k dispozícii aj s panoramatickým strešným oknom, do kabíny tak môže cez deň prúdiť svetlo a cez noc majú cestujúci skvelý výhľad na hviezdne nebo.

Okrem siedmich štandardných airbagov bezpečnosť pasažierov zabezpečujú aj pokrokové technológie na pomoc vodičovi, teda aktívne bezpečnostné systémy na zníženie rizika zrážky. Štandardné bezpečnostné technológie zahŕňajú asistenta diaľkových svetiel, varovanie pred zníženou pozornosťou vodiča, systém udržania v jazdnom pruhu a systém varovania pred čelnou zrážkou s asistentom zabránenia čelnej zrážke.

 

Žiaden iný model Kia predávaný v Európe okrem novej rodiny modelov Ceed nie je dostupný s asistentom udržania v jazdnom pruhu (LFA), čo je technológia autonómneho riadenia na vyššej úrovni.

Nový Ceed Sportswagon má rovnako široký výber pohonov ako päťdverový hatchback, takže ľahko splní rôznorodé potreby zákazníkov. K benzínovým variantom patrí obľúbený Kia T-GDi motor s objemom jedného litra s výkonom 120ps, ako aj nový 1,4-litrový motor T-GDi. Náhradou za starší 1,6-litrový motor GDI je nový motor „Kappa“ T-GDi s objemom 1,4 litra a výkonom 140 ps, čo je o 4% viac ako u predchodcu, a to napriek nižšiemu umiestneniu. Oba motory T-GDi obsahujú filter pevných častíc v benzíne na zníženie výfukových emisií, vďaka čomu nový Ceed Sportswagon prekračuje požiadavky štandardu Euro 6d TEMP. K dispozícii bude aj 1,4-litrový motor MPi (viacbodové vstrekovanie) so 100 ps. Nový model Ceed Sportswagon bude k dispozícii s úplne novým motorom Kia „U3“. 

Každý motor sprevádza šesťstupňová manuálna prevodovka, pričom nové motory 1,4-liter TGDi a 1,6-liter CRDi sú k dispozícii aj so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou Kia.

 

Exteriér
Okamžitá príťažlivosť, nekonečná vášeň

Prázdny

Exteriér
Okamžitá príťažlivosť, nekonečná vášeň

Prázdny

Kvalita, ktorú cítite

Interiér

Prázdny

Interiér

Prázdny

Interiér

Prázdny
Prázdny