____

Hlavné prednosti

Pri pohľade zvonka zaujme omladený exteriér, ktorý vytvára pocit vitality a dodáva vozidlu moderný a dynamický charakter na ceste. Na kompletne prepracovanej prednej časti sa vyníma nové logo Kia – zjednodušená grafika názvu spoločnosti, ktorá odráža jej étos vyjadrený sloganom „Movement that inspires“. Zvláštna pozornosť sa venovala tomu, aby sa jednotlivé varianty (základná úroveň, PHEV, GT-Line a GT) od seba odlišovali a boli čo najunikátnejšie.

Na palube vozidiel vynoveného radu Ceed vodiča hneď privíta elegantný dekor interiéru, príjemné sofistikované farby, materiály príjemné na dotyk a usporiadanie, ktoré zaručuje všetkým cestujúcim maximálne pohodlie. Panoramatické strešné okno zaisťuje spojenie s prírodou a vytvára pocit priestoru, ktorý vyvoláva inšpiráciu.

V interiéri modelu Ceed sa stretáva moderný štýl a vzhľad s luxusnými funkciami a najmodernejšími technológiami. Veľká 12,3-palcová obrazovka združeného prístroja je spojená s 10,25-palcovou obrazovkou v záujme ďalšieho rozšírenia interakcie vodiča s vozidlom. Každý aspekt interiéru bol navrhnutý s ohľadom na praktické využitie, ako napríklad spínač elektronickej parkovacej brzdy a ďalšie funkcie založené na princípe „ľahko viditeľné, ľahko použiteľné“, ktorý je základom dizajnu vo vnútri kabíny.

Spoločnosť Kia investovala množstvo času i skúseností do toho, aby pre všetky osoby, ktoré cestujú v novom modeli Ceed, vytvorila inšpiratívne a optimálne používateľské prostredie bez stresu.

Zámok dverí na novom modeli Ceed sa ovláda pomocou inteligentného kľúča a motor sa spúšťa alebo vypína stlačením tlačidla. Do pamäte elektricky nastaviteľného sedadla vodiča je možné naprogramovať dva profily vodiča, čo zaisťuje maximálny komfort a pohodlie. Navigačná obrazovka informačno-zábavného systému je spojená s audiosystémom JBL Premium so sústavou ôsmich reproduktorov a streamovaním cez rozhranie Bluetooth, ktoré zabezpečuje plynulé prepojenie medzi ľuďmi i zariadeniami.

Vynovený rad vozidiel Ceed ponúka prvotriednu úroveň bezpečnosti, pohodlia pri jazde a parkovacích technológií. Umožňuje to vylepšená súprava pokročilých asistenčných systémov pre vodiča (ADAS), ktoré pomáhajú zmierňovať mnohé z rizík a stresových faktorov riadenia motorového vozidla a počas každej cesty chránia cestujúcich vo vozidle rovnako ako ostatných účastníkov cestnej premávky. 

Vylepšené boli bezpečnostné prvky, ako napríklad doterajší systém upozornenia na objekty v mŕtvom uhle, ktorý teraz nahradila technológia aktívneho predchádzania nehodám. Ak v prípade použitia smerového svetla, ktorým vodič signalizuje zmenu jazdného pruhu, existuje riziko zrážky s vozidlom vzadu, vodiča na to upozorní nová asistenčná funkcia na predchádzanie zrážkam v mŕtvom uhle (BCA). Ak riziko zrážky aj po upozornení stúpne, systém BCA začne aktívne ovládať vozidlo, aby hroziacej zrážke zabránil.

Systém sledovania pozornosti vodiča (DAW+) je v aktualizácii doplnený o technológiu upozornenia na rozbeh vozidla vpredu. Vodiča pomocou vizuálneho upozornenia na obrazovke informuje o tom, že vozidlo pred ním sa rozbieha, napríklad na semafore alebo pri jazde v pomalej premávke.

Medzi ďalšie funkcie ADAS, ktoré sú v modelovom rade Ceed naďalej v ponuke, patrí asistenčný systém na predchádzanie čelným zrážkam (FCA), ktorý je schopný detekcie nielen vozidiel a chodcov, ale aj cyklistov, ďalej asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, funkcia inteligentného upozornenia na rýchlostné obmedzenia, manuálny asistent sledovania povolenej rýchlosti a asistent diaľkových svetiel. Étos značky Kia „lepšie vidieť a byť videný“ inšpiroval nový dizajn svetlometov so svetlami na denné svietenie LED a integrovanými hmlovými svetlami LED. Päťdverové verzie hatchbacku dostali do vienka sekvenčné smerové svetlá aj do nových zadných svetiel LED, ktoré sú jedinečné len pre niektoré varianty.

K najnovším vylepšeniam modelového radu Ceed boli pridané aj technológie ADAS, ktoré poskytujú vodičovi pohodlie. Jednou z nich je napríklad nový asistent jazdy na diaľnici (HDA) s inteligentným tempomatom s podporou navigácie (NSCC) na automatické prispôsobenie rýchlosti vozidla pri prejazde zákrutou na diaľnici, ako aj pri prechode cez nájazdové a výjazdové rampy. Asistenta sledovania jazdného pruhu (LFA) je teraz možné aktivovať nezávisle od inteligentného tempomatu (SCC), vďaka ktorému môže spoločnosť Kia ponúkať systém LFA aj na verziách s manuálnou prevodovkou. V predchádzajúcich modeloch sa tempomat SCC deaktivoval zošliapnutím brzdového pedála a následne sa deaktivoval aj systém LFA. V novej konfigurácii je možné používať systém LFA častejšie a v rôznych jazdných situáciách, kde nemusí byť potrebný tempomat.

___
Exteriér

Prázdny

___
Exteriér

Prázdny

___
Exteriér

Prázdny

____

Kvalita, ktorú cítite

Nové zadné LED svetiá

Zliatinové disky kolies v novej úprave

Elegantný dekor interiéru

___
Interiér

Prázdny

___
Interiér

Prázdny

___
Interiér

Prázdny
Prázdny