Kia Ceed
kompaktný hatchback so športovým dizajnom

Hlavné prednosti

Tretia generácia modelu Ceed – navrhnutá, vyvinutá, skonštruovaná v Európe a vyrábaná v našom závode Kia Slovakia. Posilňuje postavenie spoločnosti Kia v európskom kompaktnom segmente. Prispievajú k tomu nové inovatívne technológie, nový dizajn spájajúci zrelosť a mladícku športovosť, ako aj väčší pôžitok z jazdy.

Vo vnútri kabíny je Ceed ergonomickejší ako kedykoľvek predtým. V celom interiéri sú použité kvalitnejšie materiály. Pri rozvrhnutí interiéru boli novému modelu Ceed inšpiráciou najmladší súrodenci značky Kia. Palubná doska je rozložená horizontálne, čím bol dosiahnutý jednoliaty a štíhly vzhľad. Toto riešenie tiež vytvára väčší priestor a pocit vzdušnosti pre spolujazdca a poskytuje viac miesta pre nohy a lepší výhľad na cestu.

Okrem siedmich štandardných airbagov je ochrana pasažierov zabezpečená aj vďaka pokročilým asistenčným technológiám, ktoré znižujú riziko vzniku kolízií. Štandardné bezpečnostné technológie zahŕňajú asistenta diaľkových svetiel, systém monitorovania pozornosti vodiča, asistenta udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a systém varovania pred čelnou zrážkou s asistentom ochrany pred čelnou zrážkou.

 Prvýkrát bude mať vozidlo Kia predávané v Európe k dispozícii asistenta sledovania v jazdnom pruhu, čo je technológia autonómneho riadenia druhej úrovne. Asistent sledovania v jazdnom pruhu sleduje vozidlá pred vodičom a identifikuje dopravné značenie, aby vozidlo udržal v jeho jazdnom pruhu. Systém dokáže v závislosti od situácie v kolóne riadiť zrýchlenie, brzdenie a riadenie vozidla. Využívajúc externé snímače pre udržanie bezpečnej vzdialenosti od vozidla, technológia autonómneho riadenia funguje v rýchlostiach od 0 do 130 km/h.

Nová Kia Ceed bude poháňaná širokým výberom pohonných jednotiek spĺňajúcich najrôznejšie potreby zákazníkov. Zážihové jednotky zahŕňajú aktualizovanú verziu obľúbeného 1,0-litrového motora T-GDi s výkonom 120 koní, ako aj novú 1,4-litrovú pohonnú jednotku T-GDi. Namiesto staršieho 1,6-litrového motora GDI prináša Kia nový 1,4-litrový motor T-GDi „Kappa“ s výkonom 140 koní, čo je napriek nižšiemu objemu o 4 % viac ako u jeho predchodcu. Turbodúchadlo motora zabezpečuje širšie využiteľné pásmo krútiaceho momentu než predchádzajúci typ s objemom 1,6 litra. Oba motory T-GDi sú vybavené filtrom na báze pevných častíc pre ďalšie zníženie emisií z výfukového potrubia, čím zabezpečuje, že nový Ceed presahuje požiadavky normy Euro 6d TEMP. K dispozícii bude aj 1,4-litrový motor MPi s viacbodovým vstrekovaním.

Ku každému motoru bude k dispozícii 6-stupňová manuálna prevodovka, zatiaľ čo nové motory T-GDi 1,4 l a CRDi 1,6 l budú k dispozícii aj so 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou.

Exteriér

Prázdny

Exteriér

Prázdny

Kvalita, ktorú cítite

Parkovací asistent

Cúvacia kamera

Smart kľúč

Interiér

Prázdny

Interiér

Prázdny

Moderné technológie pre pohodlný život

Špecifikácia parametrov

Motor

1,0-litrový zážihový motor T-GDI (120 k)

1,4-litrový T-GDI motor (140 k)

1,4-litrový zážihový motor MPI (100 k)

1,6-litrový vznetový motor U3 CRDi (115 k)

1,6-litrový vznetový motor U3 CRDi (136 k)

Typ motora

Radový trojvalec, preplňovaný

Radový štvorvalec, preplňovaný Radový štvorvalec, atmosférický Radový štvorvalec, preplňovaný Radový štvorvalec, preplňovaný
Objem (cm3) 998 1396 1394 1589 1589
Max. výkon (koní/kW)

120 k (88 kW)

140 k (103 kW) 100 k (74 kW) 115 k (85 kW) 136 k (100 kW)
Max. krútiaci moment

172 Nm

242 Nm 134 Nm 280 Nm 280 Nm
Palivový systém Priame vstrekovanie Priame vstrekovanie Viacbodové vstrekovanie priame vstrekovanie Common-rail priame vstrekovanie Common-rail
Emisná norma Euro Stage 6d TEMP Euro Stage 6d TEMP Euro Stage 6d TEMP Euro Stage 6d TEMP Euro Stage 6d TEMP