Zlatý volant 2016 pre Kia Sportage a Kia Niro

Vydavateľstvo Auto Bild už niekoľko rokov úspešne realizuje čitateľskú anketu Zlatý volant. Výsledky najväčšej automobilovej ankety na Slovensku sú už známe – a pre značku Kia viac ako potešujúce. Modely tejto značky získali totiž hneď dva Zlaté volanty -  v kategórii kompaktne SUV si trofej odnáša model Kia Sportage a v kategórii Hybridy a elektrické autá získal najviac hlasov model Kia Niro.

Hlasovanie spustila redakcia v auguste 2016 uverejnením 36 kandidátov v šiestich kategóriách. Čitatelia hlasovali prostredníctvom SMS a prvýkrát aj na internete. Do uzávierky piateho ročníka slovenského Zlatého volantu sa nazbieralo vyše 93 000 platných hlasov.

3656.jpg

Kia Sportage aj vo svojej štvrtej generácii dostala najviac (4 227) hlasov od čitateľov magazínu Auto Bild v kategórii kompaktných SUV a porazila svojich rivalov z konkurenčných značiek. Generálny riaditeľ Kia Motors Sales Slovensko Ľubomír Habala pri tejto príležitosti uviedol: „Veľmi nás teší úspech modelu Kia Sportage v prestížnej čitateľskej ankete Zlatý volant. Kia Sportage je výnimočná svojím moderným progresívnym dizajnom exteriéru a ergonomickým kokpitom plne zameraným na vodiča, kde je všetko na správnom mieste. Zároveň je vybavená množstvom technologických noviniek, ktoré zabezpečujú aby bola jazda bezpečná a komfortná. Ďakujeme každému jednému čitateľovi, ktorý sa zapojil do ankety a zahlasoval za model Kia Sportage, veľmi si to vážime.“

4010.jpg

Ekologickú kategóriu vyhral hybridný crossover Kia Niro a porazil tak dlhoročného premianta tejto kategórie, Toyotu Prius, takmer o tisíc hlasov. Kia Niro získala 4 278 hlasov. Kia Niro vypĺňa medzeru na súčasnom trhu, pretože ponúka kombináciu praktických vlastností crossovera so štýlovým dizajnom typickým pre značku Kia a nízkych prevádzkových nákladov vďaka vysoko efektívnemu hybridnému pohonu. Sme veľmi vďační čitateľom Autobildu, že hlasovali za náš hybridný crossover, Kia Niro, ako aj za to, že značka Kia získala tento rok dva zlaté volanty. Na jednej strane to jasne deklaruje obľúbenosť značky Kia u čitateľov, na druhej strasne je to pre nás zaväzujúce a motivujúce do budúcna“, dodal na záver Ľ. Habala.