Závod Kia Motors Slovakia zastaví výrobu počas celozávodnej dovolenky

Spoločnosť Kia Motors Slovakia odstaví výrobu vo svojom závode v Tepličke nad Váhom počas plánovanej celozávodnej dovolenky na prelome roka. Výrobné linky, z ktorých schádzajú modely Kia Sportage a Ceed budú od 19. decembra odstavené. Produkcia bude opätovne spustená v pondelok 4. januára 2021 rannou zmenou o 6:00 hod.

Počas pravidelnej odstávky budú vykonávané viaceré práce spojené s údržbou, kontrolou a modifikáciou výrobných zariadení ako aj ďalšej techniky, ktoré nie je možné realizovať počas prebiehajúceho výrobného procesu. V areáli závodu bude aj napriek celozávodnej dovolenke čulý pracovný ruch vďaka nasadeniu mnohých kolegov z oddelenia údržby ako aj viacerých dodávateľských organizácii.

Investície a modifikácie budú realizované na prelome rokov vo viacerých výrobných halách Kia Motors Slovakia. Počas pravidelnej zimnej odstávky plánujeme zvýšiť automatizáciu na lakovni ako aj upraviť linky na zvarovni. Hlavným cieľom investícii je zvyšovanie našej konkurencieschopnosti, modernizácia výrobného procesu, znižovanie nákladov a zvyšovanie efektivity výroby,“ doplnil Ján Žgravčák, hovorca spoločnosti Kia Motors Slovakia.