Výrobné výsledky za prvých šesť mesiacov roka 2019

V prvom polroku 2019 vyrobil závod Kia Motors Slovakia 180 200 osobných automobilov a 222 tisíc motorov, čím sa podarilo naplniť výrobný plán. Po ôsmich rokoch sa v apríli skončila výroba modelu Venga, ktorú na výrobných linkách jediného európskeho závodu Kia Motors nahradí v auguste nový model XCeed. Od mája 2018 sa v žilinskej fabrike montuje do modelu Sportage aj mild-hybridná vznetová hnacia sústava EcoDynamic+ 48V, na ktorú koncom roka 2019 nadviaže Kia Motors Slovakia ďalšími elektrifikovanými pohonmi.

Prezident Kia Motors Slovakia Kyong Jae Lee vyjadril spokojnosť s prvým polrokom 2019: Od skončenia výroby modelu Venga sme sa sústreďovali na prípravu produkcie nového crossoveru Kia XCeed. Sériová výroba sa spustí hneď po dvojtýždňovej celozávodnej dovolenke. V pondelok 5. 8. 2019 tak v Kia Motors Slovakia začneme písať ďalšiu kapitolu histórie s nástupom šiesteho unikátneho karosárskeho variantu, ktorý sa v Tepličke nad Váhom bude vyrábať.“

XCeed je zároveň štvrtou verziou rodiny Ceed, ktorú doteraz reprezentujú úspešné, oceňované a obľúbené verzie hatchback, sportswagon a shooting brake. Kia XCeed na európsky trh prináša nielen atraktívny a moderný dizajn, ale takisto množstvo technických vylepšení, ktoré posúvajú kvalitatívnu úroveň vozidiel Kia a jazdný zážitok na ďalšiu úroveň.

Modely Kia Sportage, Ceed a Venga vyrobené na Slovensku boli v prvej polovici roka 2019 exportované do 95 krajín sveta – najčastejšie do Ruskej federácie (15,6 %). V tesnom závese je Spojené kráľovstvo (14,6 %) a cez 10-percentnú hranicu sa už dostalo aj Nemecko. Slovenský podiel vzrástol na vyše 2 percentá. Celkovo stále platí, že približne polovica vozidiel Kia predaných v Európe, pochádza zo Slovenska.

Aj počas tohto leta bude v Kia Motors Slovakia celozávodná dovolenka. Tento rok je naplánovaná od 22. júla do 2. augusta. Počas dvoch týždňov bude vo výrobných halách prebiehať plánovaná údržba. Produkčné linky sa opäť dajú do pohybu v pondelok 5. augusta.