Výroba nového modelu pro_cee’d zahájená so 6-týždňovým predstihom

Prvý automobil pro_cee’d v čiernom farebnom prevedení s 2,0-litrovým dieselovým motorom, päťstupňovou manuálnou prevodovkou a vo výbave EX bude vyexpedovaný zákazníkovi do Poľska. Trojdverový Kia pro_cee’d, ktorý mal tento september premiéru na frankfurtskom autosalóne, je už tretím členom modelovej rodiny cee’d. Nový pro_cee’d je dlhší (+15 mm), nižší (-30 mm) a ľahší ako päťdverová verzia a do segmentu C v Európe prináša viac štýlovosti a športového zážitku z jazdy.

Predná časť modelu pro_cee’d bola spolu s novou prednou mriežkou predĺžená. Iný dizajn dostali aj nanovo štylizované predné svetlá a nižšie položený predný nárazník so zakomponovaným spojlerom a väčšími hmlovkami. Čelné sklo má strmší sklon a unikátne tvarované dvere sú o 276 mm dlhšie.

Bočný profil tohto trojdverového hatchbacku je veľmi elegantný, keď bočná línia prudko stúpa smerom nahor ku zadnej časti auta. Vo svoje triede Kia pro_cee’d, a j napriek nižšiemu a športovejšiemu vzhľadu, ponúka najväčší priestor pre cestujúcich ako aj batožinu a to s objemom kufra 340 litrov pri vzpriamených zadných sedadlách. Rovnaký objem ponúka aj päťdverový hatchback.

Kia pro_cee’d bude na európskom trhu v ponuke v 19 verziách a dostupná začiatkom budúceho roka. Vďaka kvalite automobilov vyrábaných na Slovensku bude pro_cee’d ponúkaný so sedemročnou/150 000 km zárukou.

V súčasnosti sa v našom závode vyrába: päťdverový cee’d hatchback, kombi verzia cee’d_sw, trojdverový pro_cee’d a športovo úžitkový model Sportage.