Výrazný dizajn pre úplne novú Kia Sorento

Nové Sorento je dlhšie a nižšie ako predchádzajúci model, nesie nové charakteristické dizajnové DNA s priestrannejším a luxusnejšie prevedeným interiérom. Až 4 685 mm dlhé SUV je taktiež podstatne dynamickejšie s koeficientom odporu vzduchu 0,38 oproti 0,425 predchádzajúceho modelu.

Predpokladá sa, že najžiadanejším motorom v Európe bude úplne nový 2,2 litrový motor, ktorý pochádza z ultramodernej rodiny motorov značky Kia. Tento vysoko konkurenčný motor disponuje neuveriteľnými 197 koňmi s maximálnym krútiacim momentom 421 Nm. V ponuke bude so šesť stupňovou manuálnou prevodovkou a úplne novou šesť stupňovou automatickou prevodovkou svetovej triedy.

S novým Sorentom sme vytvorili úplne nové, univerzálne vozidlo, príťažlivé pre o mnoho širší okruh zákazníkov,” komentuje Panu Vainamo, General Manager Marketing, Kia Motors Europe. „Inžinieri spoločnosti Kia opustili od štruktúry karosérie starého Sorenta a navrhli úplne novú samonosnú karosériu, čím sa znížila váha až do 215 kg. Úspora je zreteľná aj pri spotrebe paliva.”

Jazdné vlastnosti nového Sorenta boli upravené a naladené v prospech jazdy na ceste, bez nepriaznivého dopadu na jazdné vlastnosti v teréne, ktorými bol známy predchádzajúci model. Pre Sorento budú dostupné viaceré prvky najnovších technológií ako bezkľúčové odomykanie a štartovanie, cúvacia kamera, zabudovaná navigácia a panoramatické strešné okno.

Úplne nová Kia Sorento bude mať svoju európsku premiéru 15. septembra na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte o 13,00 hod..

Kia Sorento

Kia Sorento, modelový rok 2002, bol priekopníckym vozidlom, ktoré dostalo kórejskú značku do úplne nového automobilového segmentu na globálnom automobilovom trhu. Zaznamenal obrovský posun pre značku Kia a bol veľkým konkurenčným hráčom. Sorento postupne získalo značné uznanie verejnosti a médií. Počas ďalších 7 rokoch, Kia Sorento zaznamenala globálne predaje takmer 900 000 vozidiel, čím vydláždila cestu úspešnému pokračovateľovi, menšej Kia Sportage.