Vlado Gacík je majster sveta v trojboji

Medzi zamestnancami Kia Motors Slovakia sa určite nájde veľa výnimočných ľudí, ktorí majú talent a dosiahli úspechy mimo práce vo viacerých oblastiach. Jedným z nich je aj 19-ročný Vladislav Gacík, ktorý pracuje na oddelení Montáž a môže sa pochváliť titulom majster sveta. Je to aktívny športovec, ktorý sa viac ako päť rokov venuje silovému trojboju. Ide o športovú disciplínu, pri ktorej sa dvíhajú činky. Ako napovedá samotný názov, trojboj má tri disciplíny: drep, tlak na lavičke a mŕtvy ťah.  

K tomuto športu, ktorý si podľa jeho slov vyžaduje veľkú sebadisciplínu, sa dostal ako 15-ročný. V televízií videl súťaž, ktorá ho hneď nadchla a tak sa začal o tento šport zaujímať. Začal tvrdý tréning a už po roku sa dostavili úspechy, keď na Majstrovstvách Slovenska získal prvé miesto.

V roku 2003 dosiahol cenný titul, keď si z Majstrovstiev sveta odniesol zlatú medailu. Ako sám hovorí, je to skvelý pocit, ktorý vás núti na sebe pracovať viac a viac a nesklamať. Jeho túžbou sú aspoň tri medaily tohto druhu. Vlado súťaží za klub SPC Trnava v kategórií Juniorov od 110 kg do 126 kg a je členom slovenskej reprezentácie. Trénuje štyrikrát do týždňa, no v čase sezóny je to až šesťkrát po dvoch hodinách. Medzi jeho veľké úspechy patrí aj prekonanie piatich európskych rekordov v priebehu jedného dňa.

Pre Vlada má tento šport napätie, štýl, krásu a buduje telo aj charakter. Svoj vzor nemá, lebo to podľa jeho názoru človeka ohraničuje a uspokojuje. On chce byť stále lepší a lepší. Vo svojom voľnom čase si rád prečíta dobrú knihu, sleduje televíziu a rád si aj zasurfuje na internete.

Touto cestou by sa sympatický Vlado Gacík, ktorý podľa svojich kolegov aj napriek toľkým úspechom stojí pevne nohami na zemi, rád poďakoval svojim rodičom za ich podporu, Milošovi Hromadovi a Miroslavovi Holubovi za ochotu a veľkú pomoc, svojim kolegom na linke Trim 1 a v neposlednom rade svojmu trénerovi Rudolfovi Siskovi.

Vladovi želáme veľa zdravia, síl a húževnatosti pri získavaní ďalších ocenení.