Spoločnosť Kia Motors Slovakia zlepšuje podmienky pre vzdelávanie žilinských detí

Rekonštrukcie sa konali na MŠ Borodáča, ZŠ s MŠ Brodno, ZŠ Námestie mladosti, ZŠ s MŠ Školská, ZŠ Martinská, ZŠ Limbová a MŠ Trnavská. Celková suma za vykonané práce bola necelých 220 000 eur. Oprava zariadení má prispieť k lepším podmienkam pre štúdium žiakov v uvedených školách. O výsledku rekonštrukčných prác na ZŠ Martinská sa boli osobne presvedčiť primátor mesta Žilina Igor Choma a viceprezident Kia Motors Slovakia Seong-Gyu Lee.

„Kvalitné vzdelanie považujem za veľkú devízu v živote každého človeka. Mladých ľudí je potrebné podporovať v tejto sfére už od útleho detstva. Kvalifikovaní a vzdelaní zamestnanci predstavujú pre našu spoločnosť prioritu. Z tohto dôvodu sme rekonštrukciu škôl v Žilinskom kraji zaradili medzi hlavné projekty aktuálneho plánu na podporu regionálnych filantropických aktivít. Som rád, že môžeme takýmto spôsobom žiakom a študentom spoluvytvárať lepšie podmienky pre ich prirodzený rozvoj,“ povedal Seong-Gyu Lee, viceprezident a vedúci divízie Administratíva spoločnosti Kia Motors Slovakia.

„Cením si, že spoločnosť Kia Motors Slovakia dobrovoľne prispieva na rekonštrukcie našich škôl a škôlok. Aj vďaka našej dobrej vzájomnej spolupráci majú žilinské deti lepšie podmienky pre štúdium a rozvoj. Práve deti sú naša budúcnosť, preto mi obzvlášť záleží na ich výchove a vzdelávaní.“ dodal primátor mesta Žilina Igor Choma.