Spoločnosť Kia Motors Slovakia vyrobila 100 000 automobilov

V piatok, 28. septembra 2007, bol od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 v závode Kia pri Žiline vyrobený stotisíci automobil, ktorým bol práve výrobne najmladší model a to kombi verzia cee’d _sw. Stotisíci automobil v červenom farebnom prevedení s 1,6-litrovým dieselovým motorom, päťstupňovou manuálnou prevodovkou a v najvyššej výbave TX bude vyexpedovaný zákazníkovi do Nemecka.

Túto stredu, 3. októbra 2007, montážnu linku opustil stotisíci kus modelu Kia cee’d , čím sa zapíše do histórie ďalší významný medzník v rámci rozvíjajúcej sa spoločnosti Kia v Európe. Spoločnosť Kia Motors Slovakia je prvý montážny závod Kia v Európe a predstavuje nové kritéria kvality a produktivity výroby automobilov.

„Výroba prvých stotisíc automobilov v našom európskom závode je pre značku Kia mimoriadne dôležitým míľnikom. Vytvoriť stupeň kvality a produktivity, aký sa dosiahol v závode pri Žiline, je výnimočné. Tieto dva faktory nám umožňujú ponúkať jedinečnú 7-ročnú záruku na automobil Kia cee’d. Aj vďaka európskemu dizajnu model cee’d vyrábaný na Slovensku spúšťa vlnu vysokého nárastu predaja značky Kia v Európe“, poznamenal In-Kyu Bae, prezident a CEO spoločnosti Kia Motors Slovakia.

Jean-Charles Lievens, viceprezident spoločnosti Kia Motors Europe, distribútora značky Kia pre Európu, dodal: „Od začiatku výroby automobilov Kia na Slovensku v decembri 2006, bolo vyrobených už viac ako 80 000 kusov 5-dverového modelu cee’d. Tento model so svojím päťhviezdičkovým bezpečnostným hodnotením Euro NCAP je kľúčovým hráčom v získavaní tisícov nových klientov pre značku Kia.“

Vďaka vysokej kvalite vyškolených zamestnancov v závode Kia, ktorých počet presahuje 2 500 v dvojzmennej prevádzke, spoločnosť v súčasnosti vyrába tri modely – 5-dverovú verziu a kombi verziu cee’d_sw modelu Kia cee´d ako aj športovo úžitkový model Sportage. V druhej polovici októbra sa v závode Kia pri Žiline začne s výrobou štvrtého modelu pro_cee’d, ktorý je športovou 3-dverovou verziou 5-dverového modelu cee’d.