Rast značky Kia pokračuje ďalej, má 6,25 % podiel na trhu

Podľa oficiálnych výsledkov hodnotenia predaja nových vozidiel na Slovensku za október 2007, ktoré vydáva Združenie automobilového priemyslu SR, zaznamenala značka Kia opäť rekordné postavenie na trhu. Vozidlá značky Kia si našli v októbri tohto roka 512 zákazníkov, čo znamená, že Kia je za mesiac október 2007 šiestou najpredávanejšou značkou na slovenskom trhu. Dosiahla rekordný podiel na trhu 6,25 percenta, pričom po prvý raz pokorila hranicu 6 percent.

Značka Kia je tiež rekordérom v medziročnom náraste predaja, keď za obdobie január až október roka 2006 mala podiel na trhu 2,15 %. Teraz má Kia podiel 5,16 percenta za to isté obdobie roka 2007. Medziročne to znamená nárast predaja o neuveriteľných 256 percent! To je najviac spomedzi všetkých významných značiek, ktoré majú aspoň 0,1 percentný podiel na trhu.

Cee’d je stále najpredávanejším modelom značky Kia. Veľmi úspešným bol aj model Rio, ktorý si kúpilo 101 zákazníkov, moderné SUV Kia Sportage uspokojilo 37 motoristov a až 13 kompaktných minivanov Carens sa predalo v priebehu mesiaca október 2007, čo pre značku Kia znamená výrazný nárast podielu aj v tomto segmente. Rovnako sa podarilo predať 6 kusov vozidiel Carnival. V segmente mini vozidiel si Picanto drží stabilnú pozíciu na špičke triedy, keď sa predalo 15 kusov tohto 5 dverového imidžového auta.