Kia Sportage ďalšej generácie prináša nový a výraznejší dizajn

Úplne nová Kia Sportage, ktorá vstupuje už do svojej štvrtej generácie, predstavuje odvážny a pokrokový dizajn, ktorý z akéhokoľvek uhla pohľadu pôsobí dynamicky a agilne a ktorý stavia na optickej vizuálnej harmónii s charakteristickými krivkami plynulo vedenými povrchom karosérie. Dizajn nového SUV vytvára príjemný harmonický kontrast medzi napätím z ostrých línií a hladkými povrchovými plochami, ktoré môžeme nájsť na väčšine moderných bojových stíhačiek.

Najväčšou zmenou je predná maska novej Kia Sportage - predné svetlomety už nie sú súčasťou masky chladiča, namiesto toho prenikajú ďalej dozadu pozdĺž vonkajších hrán ostrejšie tvarovanej kapoty a výrazne mohutnejších okrajov blatníkoch. Nižšia a širšia maska chladiča v štýle tigrieho nosa, hlásajúca príslušnosť ku značke Kia, opticky vypĺňa spodné partie prednej masky, čo vytvára impozantný vzhľad a stabilnejší postoj.

Úplne nová Kia Sportage je charakteristická športovejším a ešte viac skoseným bočným profilom. Pri bočnom pohľade si nová Kia Sportage zachováva charakteristickú šípovú siluetu predchádzajúcej generácie s klesajúcou líniou strechy smerom k zadnej časti vozidla. Zaujme aj výrazne dlhší predný, resp. kratší zadný previs a dlhší rázvor náprav. Hladká karoséria, výraznejšie okraje blatníkov a ostré línie dodali novej Kia Sportage dynamickejší a atletickejší vzhľad.

Horizontálne členenie a výraznejšie objemy zadnej časti zdôrazňujú celkovú šírku a dodávajú tak kompaktnému SUV stabilnejší vzhľad. Štíhle združené svetlomety zadnej časti, inšpirované konceptom Kia Provo z roku 2013, nadväzujú na líniu, tiahnucu sa celou šírkou piatych dverí, zatiaľ čo smerové a spätné svetlá sú od seba oddelené a umiestnené o niečo nižšie, to všetko v záujme optického rozšírenia a vyššej stability pri pohľade na spodnú polovicu vozidla.

Dizajn novej Kia Sportage pochádza z európskeho dizajnového štúdia Kia Motors vo Frankfurte nad Mohanom a podieľali sa na ňom aj ďalšie dizajnérske štúdiá Kia Motors v juhokórejskom Namyangu a americkom Irvine v Kalifornii.