Kia Motors Europe vymenovala pána Won-Jeong Jeong za Prezidenta spoločnosti

Kia Motors Europe (KME) oznámila, že Won-Jeong Jeong bol vymenovaný za prezidenta spoločnosti KME a bude dohliadať na európske fungovanie značky. Vo svojej novej úlohe bude Jeong dohliadať na zavedenie novej identity značky Kia v Európe, prostredníctvom, ktorej chce spoločnosť Kia zlepšiť vnímanie značky ako lídra v elektrifikácii, najmä medzi spotrebiteľmi nazývanými Mileniáli a Generácia Z.

Toto predstavuje kľúčový princíp „Plánu S“, strednodobej až dlhodobej stratégie spoločnosti zameranej na vytvorenie vedúceho postavenia v budúcom automobilovom priemysle. S bohatými skúsenosťami v automobilovom priemysle, ako aj s odbornými znalosťami zo zámorských prevádzok spoločnosti Kia je Jeong ideálny kandidát na to, aby viedol prechod spoločnosti smerom k EV vozidlám a riešeniam mobility.

Won-Jeong Jeong povedal: „Firemná a produktová identita spoločnosti Kia sa vylepšuje, aby sme prekonali očakávania našich cieľových zákazníkov. Európsky trh zohráva dôležitú úlohu v celosvetovom úsilí značky o popularizáciu elektrifikácie, služieb mobility, konektivity a autonómnosti. Som nadšený, že s tímom môžem na tomto pokroku pracovať.“

Pred pôsobením vo funkcii prezidenta spoločnosti KME Jeong prešiel celým radom vedúcich funkcií. Svoju kariéru začal v spoločnosti Hyundai Motor Group v roku 1992 a naposledy pôsobil ako viceprezident pre globálne obchodné plánovanie v Kórei a predtým ako prezident spoločnosti Kia Motors Russia. Jeong tiež významne prispel k rastu európskych predajov spoločnosti Kia v posledných rokoch, keď pôsobil v spoločnostiach Kia Motors UK a Kia Motors Europe.

„Plán S“, stratégia spoločnosti Kia, načrtáva „zmenu“ spoločnosti od podnikového systému zameraného na vozidlá so spaľovacím motorom na systém zameraný na elektrické vozidlá a riešenie mobility.

Do konca roku 2025 plánuje spoločnosť ponúknuť kompletnú paletu 11 elektrických vozidiel s batériou. Týmito modelmi chce spoločnosť Kia dosiahnuť 6,6% podiel na svetovom trhu s elektrickou energiou (okrem Číny) a zároveň dosiahnuť 25% podiel na predaji z ekologických automobilov.