Kia cee’d hlavnou výhrou na autosalóne

Počas šiestich dní sa na tejto automobilovej šou predstavilo 266 vystavujúcich firiem z celého sveta a pre návštevníkov bolo pripravených 39 noviniek a dve európske výstavné premiéry. Nitriansky autosalón bol tento rok pre vystavovateľov a návštevníkov výnimočný, lebo sa konal tesne po prestížnom frankfurtskom autosalóne, vďaka čomu sme mohli vidieť najdôležitejšie novinky medzi prvými.

Spoločnosť Kia sa tiež prezentovala a tento rok mala najväčší stánok v rámci svojej histórie účasti na tomto autosalóne. Verejnosti tu predstavila modely cee’d_sw a cee’d_xR, ktorý je športovým variantom päťdverového modelu cee ’d . Odhalený tu bol aj nový model pro_cee’d, ale aj koncept Kia ex_cee’d kabrio, ktoré prilákali veľké množstvo návštevníkov. Vystavené bolo aj policajné vozidlo cee’d. Ministerstvo vnútra odkúpi od spoločnosti Kia do konca roka 2007, 350 kusov týchto vozidiel.

Všetci návštevníci autosalónu sa mohli svojimi vstupenkami zúčastniť na veľkom žrebovaní o hlavnú výhru, ktorou bol automobil Kia cee’d. Tohtoročný autosalón bol sprevádzaný bohatým spoločenským programom nielen pre odbornú, ale aj širokú laickú verejnosť. Vystúpili tu rôzne hudobné a tanečné skupiny a svoje jazdné zručnosti si tu mohli vyskúšať návštevníci aj v rámci pripravených pretekov.