Európska súťaž testovacích jazdcov modelu cee’d

Kto túto jazdu absolvoval, stal sa testovacím jazdcom modelu cee’d a tým získal oprávnenie zúčastniť sa na žrebovaní o miestenku na súťaži všetkých európskych testovacích jazdcov modelu cee’d s unikátnou príležitosťou získať atraktívnu cenu – nový Kia cee’d.

Záujem o účasť na súťaži bol veľmi veľký, celkovo bolo prihlásených 20 000 účastníkov z toho však iba 70 zástupcov z 21 krajín sa dostalo na štartovaciu čiaru európskej súťaže testovacích jazdcov modelu cee’d. Prvý deň súťaže bol venovaný unikátnej možnosti vyskúšať si cee’d v areály pretekárskeho okruhu Hockenheimring. Súťažiaci tu dostali školenie bezpečnej jazdy, otestovali stabilitu podvozka na špeciálnej trati, vyskúšali si rôzne povrchy a správanie sa auta v extrémnych jazdných situáciách.

Za celkového víťaza testovacích jazdcov porota vyhlásila 24-ročného Christophe Maquela z Belgicka. Tento mladý architekt z Attert bol veľmi nadšený, keď si cestou domov vychutnával jazdu na svojom novom Kia cee’d v najvyššej výbave EX, v hodnote 28 000 eur.