Viceprezident spoločnosti Kia Motors Slovakia získal významné ocenenie Eurostar udeľované magazínom Automotive News Europe

Viceprezidentovi a vedúcemu útvaru výroby jediného európskeho závodu značky Kia na Slovensku, pánovi Kook-Hyun Shim, udelil prestížny motoristický magazín a internetový portál Automotive News Europe renomovanú cenu Eurostar. Pán Shim bol nominovaný na základe svojej schopnosti prekonať očakávania a ochoty podstúpiť riziko preto, aby sa závod Kia Motors Slovakia v Žiline stal úspešnejšou spoločnosťou. Pán Shim prevzal ocenenie od časopisu Automotive News Europe počas slávnostnej ceremónie dňa 26. septembra 2012, deň pred začiatkom 82. ročníka medzinárodného autosalónu v Paríži. Pán Shim bol ocenený za riadenie žilinského závodu v duchu filozofie „Redukujeme poruchy na nulu,“ prostredníctvom ktorej Kia od roku 2009 zaznamenala výrazný nárast produkcie automobilov a motorov. Spoločnosť aktuálne zamestnáva v troch pracovných zmenách viac ako 3 900 ľudí. V roku 2011 zvýšila svoju ročnú výrobu automobilov oproti roku 2009 o 68 %, vďaka 252 000 vyrobeným vozidlám. V tomto roku plánuje Kia na Slovensku vyrobiť 285 000 áut. Výrobná kapacita motorov bola rozšírená na 450 000 kusov ročne.

„Ocenenia Eurostar patria výnimočným lídrom z oblasti automobilového priemyslu za ich odvahu navrhovať a hlavne realizovať dlhodobé rozhodnutia. Pán Shim so svojimi kolegami v Žiline dosiahol pozoruhodné výsledky, ktoré sú dôležitými faktormi pre rastúci úspech značky Kia v Európe,” komentoval Jason Stein, riaditeľ vydavateľstva časopisu Automotive News Europe. K získaniu ceny pán Shim povedal: „Som potešený, že ocenením Eurostar ma poctil práve tento renomovaný časopis. Táto cena odzrkadľuje náročnú prácu celého žilinského tímu, ktorý robil všetko pre to, aby sa výroba zefektívnila a dosiahli sme jej adekvátny nárast.“ Päťdesiattriročný Kook-Hyun Shim bol v spoločnosti Kia Motors Slovakia vymenovaný za viceprezidenta a vedúceho útvaru výroby v roku 2011 po 28 rokoch pôsobenia v automobilovom priemysle. Vo svojom voľnom čase je zanieteným športovcom a na Slovensku sa zúčastnil už viacerých maratónov organizovaných v Košiciach, Rajci a Bratislave. Ako sám tvrdí: „Nie je to prospešné iba pre telo, precvičujem si aj svoju trpezlivosť.”

Ocenenia Eurostar sú už po 16-krát udeľované vrcholným predstaviteľom automobilového priemyslu v každej oblasti podnikania súvisiacej s výrobou áut, od samotného predaja cez vývoj a výskum až po dizajn. V roku 2011 získal ocenenie Eurostar Paul Philpott, bývalý COO spoločnosti Kia Motors Europe, a začiatkom roka 2012 ho získali dvaja výkonní riaditelia, pán Bernard Bradley (viceprezident útvaru predaja) a pán Patrick Goedden (vedúci oddelenia ľudských zdrojov). Časopis Automotive News Europe ich zaradil medzi 15 rastúcich hviezd v roku 2012.