V rebríčku Interbrand Best Global je Kia Motors už na 69. pozícii

Globálna hodnota značky Kia Motors podľa exkluzívneho zoznamu 100 najlepších značiek na svete "100 Best Global Brands" za posledný rok vzrástla o 12 %. Podľa aktuálne zverejnenej štúdie značka Kia stúpla o päť priečok a momentálne je 69. najhodnotnejšou značkou na svete. Odhadovaná hodnota značky vzrástla z 5,7 miliardy dolárov v roku 2015 na 6,3 miliardy dolárov v roku 2016. To predstavuje sedemnásobný nárast (603 %) od roku 2006 – to bol rok v ktorom značka deklarovala dizajnom riadený manažment ako kľúčovú stratégiu pre budúci rast spoločnosti.

"Napriek ekonomickej neistote a stagnácii na automobilovom trhu v mnohých oblastiach je takýto vítaný nárast hodnoty značky Kia jasným odrazom rozsiahlych celopodnikových snáh o zabezpečenie konzistentného a neustáleho rastu sily našej značky. Tento výsledok nám dáva ďalšiu motiváciu pokračovať v našej misii, aby sa Kia stala najviac žiaduca automobilová značka v očiach spotrebiteľov", uviedol pri tejto príležitosti Charles Suh, senior viceprezident divízie marketingu Kia Motors.

3998.jpg

Mike Rocha, globálny riaditeľ Brand Valuation , Interbrand, dodáva: "Pôsobivý rast hodnoty značky Kia v posledných rokoch možno vnímať ako priamy dôsledok posilňujúceho naviazania spotrebiteľov k vysoko žiaducemu dizajnu a rysov produktovej rady Kia, a záväzkom celosvetových komunikačných aktivít sústredených na vývoj imidžu značky. Výkon značke Kia na európskom trhu dodáva najmä silný rad najnovších SUV modelov, rovnako ako pútavé zážitkové komunikačné zákaznícke programy a služby."

Vzrušujúce, výrazné, spoľahlivé - nové atribúty značky Kia

Tento významný, nezanedbateľný a trvalý rast je výsledkom celofiremného úsilia o posilnenie značky a najmä kultivovanie a vytvorenie viac citového vzťahu ku značke Kia a jej produktom zo strany spotrebiteľa. Od roku 2012 globálna kampaň značky Kia „A Different Beat“ umožnila spoločnosti oveľa viac zdôrazniť vzrušujúci, spoľahlivý a osobitý charakter svojich vozidiel.

Najvýznamnejším úspechom v priebehu posledných 12 mesiacov bolo pre Kia Motors prvé miesto v hodnotení J. D. Power 2016 Initial Quality Study v Spojených štátoch. Vôbec prvýkrát v histórii za 27 rokov obsadila prvé miesto tzv. neprémiová značka v hodnotení kvality nových vozidiel zo širokého spektra modelov a značiek. Vzostup Kia Motors na vrchol tohtoročného rebríčka umocnili najmä výkony modelov Kia Sportage a Kia Soul. Značka Kia bola v tejto štúdii tiež označená ako tretia najhodnotnejšia značka medzi všetkými neprémiovými výrobcami vo kategóriách Automotive Performance, Execution a Layout (APEAL) – čo je ocenenie za spokojnosť s novými vozidlami v USA.

Dokonalosť Kia v dizajne je aj v roku 2016 naďalej prioritná, čoho dôkazom je zisk dizajnérskych ocenení "red dot" a "iF" pre novú Kia Sportage a Kia Optima. Aj ďalšie nové produkty a technológie ďalej zvyšujú imidž značky – automobilka nedávno uviedla novú Kia Niro, hybridné úžitkové vozidlo a na niektorých svetových trhoch úplne novú Kia Cadenza. V roku 2016 na Consumer Electronics Show (CES) spoločnosť Kia Motors predstavila svoju víziu budúcich autonómnych jazdných technológií a predstavila svoju podznačku ‘DRiVE WISE’ , stelesňujúcu filozofiu Kia docieliť inteligentne bezpečné vozidlá s Advanced Driver Assistance Systems (ADAS).

Nedávna expanzia modelového radu s označením "GT" pre viaceré modely s vysoko-výkonným turbo motorom, športovým podvozkom a výkonom inšpirovaným dizajnom ešte viac posilňuje žiadostivosť a dynamiku značky Kia. Aj sponzorské dohody a aktivity s FIFA, UEFA, NBA, LPGA a Australian Open poskytujú spoločnosti Kia Motors množstvo príležitostí, aby celosvetovo oslovili takú cieľovú skupinu, kde sú ľudia mladí srdcom.

3997.jpg