Štyri premiéry Kia Motors na autosalóne v Paríži

Dnes sa na autosalóne Mondial de l’Automobile 2012 v Paríži vo svetovej premiére predstavia úplne nové kompaktné MPV Kia Carens a nová Kia pro_cee’d druhej generácie. Okrem toho tu absolvujú svoju európsku premiéru nový sedan Kia Optima Hybrid a modernizované SUV Kia Sorento.

Kompletne vynovený model Kia Carens vracia značku Kia do jedného z najkonkurenčnejších segmentov európskeho trhu. Je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby uspokojoval potreby a očakávania moderných rodín. Vyznačuje sa aerodynamickým dizajnom, dopredu posunutou kabínou, zaručujúcou veľkorysý vnútorný priestor, s možnosťou výberu piatich alebo siedmich sedadiel a celým radom prvkov prispievajúcich ku komfortu a bezpečnosti. K dispozícii sú štyri pohonné jednotky s výkonom od 115 do 177 koní a emisiami CO2 od 118 g/km.

Nová trojdverová Kia pro_cee’d, vyrábaná v jedinom európskom výrobnom závode Kia Motors v Tepličke nad Váhom, sa vyznačuje rovnakou technickou vyspelosťou ako päťdverový cee’d a kombi verzia cee’d Sportswagon druhej generácie, odlišuje sa však dramaticky zvýrazneným športovým vzhľadom, vďaka ktorému si jeho predchodca získal takú popularitu. Nový pro_cee’d ponúka záujemcom rovnaké motory, prevodovky a podvozok. Aj celková dĺžka (4 310 mm), šírka (1 780 mm) a rázvor (2 650 mm) sú rovnaké ako v prípade päťdverového modelu, avšak jeho strešná línia je znížená o 40 mm a stĺpik B je posunutý dozadu o 220 mm; bočné panely za stĺpikom B sú nové, rovnako ako bočné okná, stĺpik C, dvere batožinového priestoru, zadné združené svetlá a zadný nárazník.

Nová Kia Optima Hybrid, vyrábaná výhradne pre európsky trh (len s ľavostranným riadením), je prvé vozidlo segmentu D s hybridným pohonom a zážihovým motorom pre Európu, vybavené skutočne inovatívnym „paralelným hybridným systémom“ z dielne Kia Motors. O pohon vozidla sa starajú 2,0-litrový zážihový motor a 30-kilowattový elektromotor. Systém zaručuje jedinečné spojenie dynamiky – maximálny výkon 190 k, zrýchlenie na 100 km/h za 9,4 sekundy, najvyššia rýchlosť 192 km/h – s najnižšou spotrebou paliva v danej triede (5,4 l/100 km) a nízkymi emisiami CO2 len 125 g/km.

Modernizované SUV Kia Sorento obsahuje významné vylepšenia, ako napríklad kompletne prepracovanú konštrukciu karosérie, nový 2,4-litrový motor GDI s výkonom 192 koní a celý rad zdokonalených vznetových pohonných jednotiek s nižšou spotrebou paliva a menšími emisiami. Vylepšené Sorento ponúka vyššiu kultivovanosť a ďalšie high-tech prvky prispievajúce k praktickosti a bezpečnosti.

„Štyri premiéry vozidiel Kia na autosalóne v Paríži zasahujú široké spektrum segmentov automobilového trhu a sú dôkazom pestrosti nášho rozširujúceho sa sortimentu,“ hovorí Hyoung-Keun Lee, podpredseda predstavenstva a CEO spoločnosti Kia Motors Corporation. „Nový Carens určite zaujme rodiny s aktívnym životným štýlom, ktoré požadujú eleganciu aj praktickosť, kým nový pro_cee’d štýlovo vyjadruje silu a dynamiku každým svojím záhybom a každou krivkou,“ pokračuje Hyoung-Keun Lee. „Ďalej sú tu dve európske premiéry, ktoré pre značku Kia Motors znamenajú dôležitý posun dopredu. Kia Optima Hybrid je názornou ukážkou dômyselnosti našich konštruktérov a vyspelých technológií, ktoré sú zárukou jedinečnej atraktivity a modernizovaná Kia Sorento bude vďaka rôznym významným vylepšeniam, nižšej spotrebe paliva a vyššej kultivovanosti opäť naším silným zástupcom v triede SUV“, uzatvára Hyoung-Keun Lee.

Ak chcete sledovať priamy prenos z tlačovej konferencie spoločnosti Kia Motors na Parížskom autosalóne 2012, navštívte webovú stránku www.kiamotors.com. Priamy prenos sa začne 27. septembra o 17:30 stredoeurópskeho času.