Sériová výroba novej generácie modelu Kia Sportage spustená

Výrobný závod Kia Slovakia v Tepličke nad Váhom oficiálne spustil 2. novembra sériovú výrobu piatej generácie modelu Sportage. Výroba modelu Sportage má v jedinom európskom závode značky Kia dlhoročnú tradíciu, s jeho výrobou sa tu začalo už v roku 2006 a vyrobilo sa z neho už viac ako 2 milióny kusov.

„V našom závode Kia Slovakia vyrábame model Sportage už pätnásť rokov a dnes sme svedkami spustenia sériovej výroby jeho piatej generácie. Nový model Sportage stelesňuje budúcnosť našej inovovanej značky a našich produktov. Aj napriek neľahkej situácii v poslednom období sme vďaka odhodlaniu a úsiliu všetkých našich zamestnancom a dodávateľov dokázali pripraviť a úspešne spustiť sériovú výrobu najnovšej generácie modelu Sportage,“ povedal Seok Bong Kim, prezident a CEO spoločnosti Kia Slovakia.

Piata generácia modelu Sportage, ktorá bola predstavená na začiatku septembra tohto roka, je špecifická tým, že ide o špeciálnu európsku verziu čo sa stalo po prvýkrát počas jeho 28-ročnej histórie. V tejto verzii bude dostupná aj pre zákazníkov z Blízkeho východu a Afriky. Kia Slovakia bude vyrábať aj elektrifikované verzie piatej generácie modelu Sportage, pôjde mild-hybridné (MHEV), hybridné (HEV) a plug-in hybridné (PHEV) modely v kombinácii s 1,6 litrovými motormi. Popri štandardných modeloch s pohonom prednej nápravy ako aj všetkých kolies bude vo výrobe od začiatku aj variant GT Line, ktorý bude zahŕňať športovejšie akcenty exteriéru a interiéru.  Nový model Sportage určený pre Európu sa prvýkrát bude vyrábať aj s čiernou strechou, ktorá ešte viac umocňuje jeho športový profil a zároveň zvýrazňuje dynamickú konštrukciu C-stĺpika.

Kia Sportage bola druhým modelom, ktorý sa začal v Kia Slovakia vyrábať v roku 2006. Išlo o jej druhú generáciu a do roku 2010 bolo z nej vyrobených viac ako 100 000 vozidiel. Tretia generácia si získala sympatie mnohých zákazníkov, do roku 2015 k nim z výrobných liniek v Tepličke nad Váhom smerovalo takmer 800 tisíc kusov. Štvrtú generáciu modelu Sportage možno označiť ako rekordnú, keďže sa z nej vyrobilo viac ako milión kusov. Ten jubilejný Kia Slovakia oslávila v decembri minulého roka. Po zrátaní všetkých vyrobených vozidiel modelu Sportage, ktoré boli v závode Kia Slovakia v Tepličke nad Váhom doposiaľ vyrobené, prídeme k číslu presahujúcemu 2 milióny.

Najnovšia generácia modelu Sportage kombinuje v sebe elegantný, temperamentný a zároveň moderný exteriér so špičkovým prémiovým interiérom s integrovaným zakriveným displejom, ktorý vodičovi umožňuje využívať najnovšie výdobytky v oblasti konektivity. Nový model Sportage je postavený na novej architektúre a ťaží z technológií vyvinutých v rámci špičkových konštruktérskych programov pre Európu, vďaka ktorým sa podarilo vytvoriť vozidlo s rázvorom, rozmermi a proporciami ideálnymi pre európske cesty.