Nový model Kia Rio na Ženevskom Autosalóne 2005

- Kia Rio – svetová premiéra 5D hatchbacku
- Novinka B segmentu
- Úsporné motory 1,4 / 1,6 / 1,5 CRDi
- Priestorný interiér a skvelé jazdné vlastnosti

Ženeva, 1. marec 2005 – Kia Motors Corporation predstavila na medzinárodnom autosalóne, ktorý sa tento týždeň začína v Ženeve v svetovej premiére svoj nový päťdverový model Rio. Do Európy i na Slovensko ho začne dodávať na prelome mája a júna.

Nový model Kia Rio je vyšší, širší a kratší. Oproti predchodcovi ponúka viac priestoru a pohodlia vo vnútri aj vďaka väčšiemu rázvoru. K dispozícii má výkonnejšie a úsporné motory a poskytuje kvalitnejšie jazdné vlastnosti. Uvedený model značky Kia plne spĺňa kritériá segmentu B, triedy malých vozidiel, ktoré sú v Európe najžiadanejšie.

Rio sa bude vyrábať v 20 vyhotoveniach, s dvomi typmi karosérií ako sedan i hatchback a tromi úplne novými motormi: zážihovými 1,4 a 1,6 l a vznetovým 1,5 l CRDi. K dispozícii má dve prevodovky, dva stupne výbav a viaceré prvky doplnkovej výbavy. Značke Kia tak v podobe nového modelu Rio pribudne aj na Slovensku ďalšie želiezko v ohni potom, ako sa tu v uplynulom roku najžiadanejším terénnym vozidlom (kategória SUV) stal jej model Sorento.