Nová centrála Kia v Spojených štátoch amerických

Spoločnosť Kia Motors America /KMA/ zverejnila projekt na výstavbu novej severoamerickej centrály v meste Irvine v Kalifornii.

Nový areál, navrhnutý podľa požiadaviek a potrieb KMA, bude stáť na nedávno zakúpenom pozemku s rozlohou takmer 79 000 m². Budú v ňom sídliť rôzne riadiace a administratívne skupiny spoločnosti vrátane marketingu, obchodu, oddelenia starostlivosti o zákazníkov, technický servis či oddelenia plánovania.

Okrem kancelárskych priestorov bude súčasťou komplexu i bazén, amfiteáter, kaviareň či fitnes centrum. K zvláštnostiam bude patriť celosklenený „plávajúci most“ spájajúci dve oddelené budovy.
Výstavba objektu bude zahájená už v priebehu tohto roku a jeho dokončenie je plánované na december roku 2006. Celková hodnota investície dosiahne hranicu 70 miliónov USD.
Rozhodnutie o výstavbe novej centrály KMA je v súlade s dlhodobými zámermi značky s cieľom lepšie obsluhovať rastúcu zákaznícku základňu v severoamerickom regióne.

Začiatkom tohto roku bol už v Kalifornii otvorený úplne nový testovací polygón a v minulých dňoch aj nové ústredie Kia Kanada.

V súčasnosti sídli KMA v prenajatých priestoroch s rozlohou 51 000 m², ktoré sa taktiež nachádzajú v americkom meste Irvine.