Najvyššie ocenenie v testoch EuroNCAP

Úplne nová Kia cee‘d získala maximálne ohodnotenie 5 hviezdičiek v nárazových bezpečnostných testoch Európskeho nezávislého skúšobného inštitútu EuroNCAP. Päťdverový hatchback dosiahol vysoké skóre za ochranu dospelých cestujúcich (89 percent), ochranu detí (88 percent) a bezpečnostné systémy (86 percent). Zároveň si najnovší model v portfóliu spoločnosti Kia Motors vyslúžil pochvalu a ďalšie body za elektronický stabilizačný systém, ktorý je v Európe súčasťou štandardnej výbavy. „Predchádzajúca generácia Kia cee‘d sa stala v roku 2007 prvým modelom v histórii Kia Motors, ktorý získal najvyššie hodnotenie v testoch EuroNCAP,“ uviedol pri tejto príležitosti Benny Oeyen, viceprezident pre marketing a plánovanie produktov spoločnosti Kia Motors Europe.

„Za posledných päť rokov testy ešte sprísneli a stali sa náročnejšími ako pre výrobcu, tak aj pre dodávateľov komponentov. A práve táto snaha o čo najvyššiu úroveň bezpečnosti cestujúcich je pre nás dôkazom, ako sa aj naša značka prispôsobila vysokým nárokom kladeným na bezpečnosť nových modelov, a zároveň je záväzkom neustále pokračovať v tomto úsilí a zavádzať ďalšie bezpečnostné prvky do konštrukcie vozidiel. Konštruktéri Kia Motors sa už pri samotnom vývoji nového modelu dôkladne venovali moderným bezpečnostným technológiám na ochranu vodiča, jeho spolucestujúcich a chodcov v prípade nehody,“ uzatvára Benny Oeyen.

K štandardnej bezpečnostnej výbave všetkých modelov Kia cee’d predávaných v Európe patrí šesť airbagov (dva predné, dva bočné a dva hlavové), signál upozorňujúci na nezapnuté bezpečnostné pásy – predné i zadné, elektronický stabilizačný systém (Electronic Stability Control, ESC), asistent rozjazdu do kopca (Hill Assist Control, HAC), ovládanie stability vozidla (Vehicle Stability Management, VSM) a signalizácia núdzového brzdenia (Emergency Stop Signal, ESS). Nová Kia cee´d je teda ďalším modelom z portfólia Kia Motors, ktorému patrí najvyššie možné bezpečnostné ocenenie v Európe a pripája sa tak k modelom Kia Rio, Kia Venga, Kia Soul, Kia cee´d prvej generácie, Kia Sportage a Kia Sorento.