Najpredávanejší model značky Kia odhaľuje svoju novú tvár

Kompletne inovovaný rad vozidiel Kia cee’d ponúkne veľa zákazníckych benefitov, mnohé dizajnové zdokonalenia v exteriéri i v interiéri, obohatenie štandardnej výbavy ako aj viaceré technické inovácie, ktoré zlepšujú pocit z jazdy a zároveň významne redukujú spotrebu paliva a emisie CO2 až na úroveň 110g/km a v priemere o 5%.

Faceliftovaný model Kia cee’d je o 25 mm dlhší s charakteristickejším a impozantnejším vzhľadom na ceste,” komentuje Panu Vainamo, General Manager Marketing, Kia Motors Europe. „Zákazníci sa môžu tešiť na nový štýlový trojramenný volant a zmenený dizajn riadiacej páky, plné červené podsvietenie všetkých ovládačov, nový centrálny panel s  audio systémom a dvojzónovou automatickou klimatizáciou.”

Upravený model Kia cee’d prešiel aj technickými inováciami v podobe technológie ISG (Idle Stop & Go), ktorá bude implementovaná pre benzínový a po prvýkrát aj pre dieselový motor. Novinkou je aj asistent pri rozbiehaní do kopca (HAC) a svetlomety projektorového typu. Inovovaný 1,6 - litrový dieselový motor dostane novú šesťstupňovú manuálnu prevodovku.

Nová tvár modelového radu Kia cee’d, ktorý bude naďalej ponúkaný s bezkonkurenčnou 7-ročnou zárukou, bude mať svoju premiéru 15. septembra 2009 na autosalóne vo Frankfurte o 13,00 hod. Hneď v nasledujúcich dňoch bude tento upravený model uvedený i na náš trh.

Kia cee’d  na Slovensku

Kia cee’d je navrhnutá, skonštruovaná a vyrobená v Európe. Kia cee’d je podľa posledných štatistík (1 – 7/2009) na slovenskom domácom trhu lídrom nižšej strednej triedy (C – segmentu) s počtom 2 758 predaných áut a druhým najpredávanejším modelom bez rozdielu tried. Kia cee’d získal ako prvý model značky Kia najlepšie hodnotenie bezpečnosti v podobe 5 hviezdičiek NCAP a od svojho uvedenia na trh sa ho predalo viac ako 230 000 kusov v Západnej Európe.