Kia zaznamenala rekordný október a na Slovensku vyrobila od januára už viac áut ako za celý rok 2011

Spoločnosť Kia Motors Slovakia (Kia) vyrobila v októbri viac ako 30 000 automobilov, čím dosiahla medziročný ná rast produkcie o 35 percent. Od spustenia výroby v decembri 2006 je to rekordný výsledok produkcie za jeden mesiac v histórii závodu. Do dnešného dňa vyprodukovala Kia v tomto roku už viac ako 253 000 vozidiel, a tak sa jej začiatkom novembra podarilo prekonať minuloročný objem. Závod zaznamenal tento nárast najmä vďaka zavedeniu tretej výrobnej zmeny od začiatku roka ako aj spusteniu sériovej výroby dvoch nových modelov z rodiny Kia cee’d. Nárast produkcie v posledných mesiacoch bol dosiahnutý aj prostredníctvom objednávok na nový model Kia Sportswagon, ktorý je distribuovaný do celej Európy od konca augusta.

3092.jpg

„Pre tento rok sme stanovili výrobný plán na úrovni 285 000 automobilov. Som veľmi rád, že vďaka usilovnosti našich kvalifikovaných zamestnancov sa nám ho darí priebežne napĺňať. Rast podporujú atraktívne modely cee’d a Sportage. Robíme všetko pre to, aby sme udržali ich vysokú kvalitu a uspokojili tak svojich zákazníkov. S týmto cieľom sa snažíme rozvíjať aj kompetencie a zručnosti našich zamestnancov pomocou školení, ktoré pre nich pravidelne organizujeme,” povedal Eek-Hee Lee, prezident a CEO spoločnosti Kia Motors Slovakia.

3094.jpg

Počas prvých desiatich mesiacov v tomto roku Kia na Slovensku zaznamenala medziročný nárast produkcie modelu cee’d o 10 percent a rekordný 41-percentný rast dosiahol športovo-úžitkový model Sportage. Zamestnanci závodu zároveň počas tohto obdobia zmontovali viac ako 397 000 motorov, čím spoločnosť zaknihovala ich medziročný nárast o 29 percent. Kia plánuje v prvom štvrťroku 2013 spustiť sériovú výrobu ďalšieho nového modelu, ktorým bude trojdverový športový pro_cee’d. V závode už prebieha testovacia výroba tohto automobilu a školenia zamestnancov doma, ako aj vo Výskumno-vývojovom centre v Namyangu v Južnej Kórei.