Kia uvádza nový systém pohonu všetkých kolies Dynamax™ pre model Sportage

Spoločnosti Kia Motors a Magna Powertrain, ktorá je súčasťou firmy Magna International Inc, dnes ohlásili oficiálne uvedenie nového systému pohonu všetkých kolies Dynamax™ v úplne novom modeli Kia Sportage. „Nový systém pohonu všetkých kolies Dynamax predstavuje významný technický pokrok, ktorý prinesie naším zákazníkom skutočné výhody,“ vysvetľuje Soon-Nam Lee, riaditeľ zahraničného marketingu spoločnosti Kia Motors Corporation. „Úplne nové kompaktné SUV Sportage je vzrušujúca novinka v našom produktovom portfóliu a dostupnosť takéhoto živého systému pohonu všetkých kolies po prvý raz vo vozidle Kia zvýši príťažlivosť tohto modelu pre mnohých potenciálnych zákazníkov.“

Nové kompaktné SUV Sportage značky Kia je prvé z viacerých vozidiel, ktoré budú vybavené inovatívnym, trvalým a plne aktívnym spojkovým systémom pohonu všetkých kolies od spoločnosti Magna Powertrain, nesúcim názov Dynamax. „Dynamax strategicky stavia obe spoločnosti do pozície pre globálny rast v segmente vozidiel s pohonom všetkých kolies, keďže prináša lepší jazdný výkon i bezpečnosť ako i ďalšiu výhodu v podobe nižšej spotreby paliva a nižších emisií,“ povedal Jake Hirsch, prezident spoločnosti Magna Powertrain. Technické informácie Systém Dynamax nepretržite monitoruje jazdné podmienky a predvída požiadavky systému pohonu všetkých kolies na rozdiel od iných systémov, ktoré dokážu reagovať len na podmienky potom ako nastanú. Inteligentná riadiaca jednotka systému Dynamax nepretržite analyzuje údaje z riadiacej jednotky vozidla, pričom spojkový systém je prostredníctvom viackotúčovej spojky plne ovládateľný cez elektrohydraulický ovládací systém. Správanie systému Dynamax je pre vodiča úplne transparentné.

Ďalšie výhody systému Dynamax:

• vyššia bočná stabilita pri prejazde zákrutou,

• odstránenie nechcenej pretáčavosti a nedotáčavosti obmedzením neželaných trakčných síl na prednú a zadnú nápravu,

• vysoká tepelná kapacita, ktorá zabraňuje prehrievaniu a následnému zastaveniu spojky v situáciách, ako je napríklad jazda do kopca alebo ťahanie prívesu.

Maximálna efektivita sa navyše dosahuje prostredníctvom inteligentnej riadiacej elektroniky, ktorá poskytuje potrebný krútiaci moment v každej jazdnej situácii, a tým zabezpečuje optimálnu trakciu. Výsledkom je dosiahnutie nižšej spotreby paliva a nižších emisií CO2. Elektronické súčasti sú optimálne dimenzované tak, aby mali minimálnu spotrebu energie. Systém Dynamax ponúka skutočný pohon všetkých kolies pre vodičov, ktorý chcú vzrušujúci zážitok z jazdy s vyššou bezpečnosťou a výkonom.