Kia predala v Európe už viac ako 400 000 vozidiel

Kia Motors dosiahla nový predajný míľnik, keď prekonala 400 000 registrácii nových vozidiel v Európe po prvýkrát v histórii. Prekonala tým s viac ako mesačným predstihom minuloročný rekord, kedy bolo predaných 384 790 vozidiel.

Ako dôsledok zvyšujúceho sa predaja sa podiel na európskom automobilovom trhu dostal v tomto roku na 2,9 %. Kia smeruje k dosiahnutiu svojho tohtoročného cieľa, ktorým je 3 % podiel na európskom trhu do konca roka 2016. Nové modely, ktoré doplnili portfólio značky Kia aj v nových segmentoch podporili nedávny rast značky, ktorá je vnímaná ako výrobca žiadaných a vysokokvalitných automobilov.

Michael Cole, prevádzkový riaditeľ Kia Motors Europe povedal: „Inžinieri a dizajnéri značky Kia doplnili flotilu vozidiel Kia o nové produkty, ktoré prerazili v nových segmentoch, a taktiež ponúkajú niečo nové a atraktívne v ostatných segmentoch. Tieto novinky sa medzi európskymi zákazníkmi stali veľmi populárne a bezpochyby nám pomohli dosiahnuť rast predaja v roku 2016.”

Hybridný crossover Kia Niro sa stal medzi Európanmi veľkým hitom. Jeho predaj začal v júli 2016, pričom sme ku dnešnému dňu dostali už viac ako 23 000 objednávok. Predaj modelu Kia Sportage pokračuje v raste s medziročným nárastom predaja až o 35 % už dokonca prekonal minuloročný predajný rekord 105 317 kusov. Rodina modelu Kia Optima sa v lete rozšírila o Sportswagon, Plug-in Hybrid a tak isto o vysokovýkonnú GT verziu. Tieto nové modely prispeli k medziročnému rastu predaja modelov Optima až o 214 %, najväčší podiel (65 %) na ňom má verzia Sportswagon. Zostávajúce modely zvyšujú popularitu značky Kia aj v segmente D.