Kia Motors Slovakia obnovila plnú výrobu a prijíma nových zamestnancov

Spoločnosť Kia Motors Slovakia úspešne zaviedla výrobu novej verzie Kia cee’d, vďaka čomu obnovila plnú výrobnú prevádzku na dvoch pracovných zmenách. Zároveň aktuálne naberá približne 100 nových pracovníkov do prevádzky výroby motorov a zvýši tak celkový počet zamestnancov na 2 800. Počas pravidelnej letnej odstávky boli linky pripravené na spustenie výroby nového modelu Hyundai ix35, ktorý sa po automobiloch Kia cee’d a Kia Sportage stane tretím modelom vyrábaným v závode.

„Výroba novej verzie úspešného modelu Kia cee’d napomohla zvýšiť dennú produkciu v závode na viac ako 800 automobilov, čo je pre nás pozitívny impulz. Počas celozávodnej dovolenky sme upravili výrobné linky na spustenie skúšobnej výroby nového modelu Hyundai ix35, ktorá sa zaháji na jeseň tohto roku, “ povedal hovorca spoločnosti Dušan Dvořák.

Výroba nových inovovaných 1,6-litrových dieselových motorov, ktoré sa používajú vo všetkých verziách modelu Kia cee’d, ako aj výroba motorov pre úplne nový model Kia Venga, ktorého výroba bude spustená na jeseň v sesterskom závode Hyundai v českých Nošoviciach, vyžaduje prijatie približne 100 nových zamestnancov. Nové pozície budú vytvorené pre tretiu zmenu na montážnej linke motorov od 7. septembra 2009, čo znamená, že motory sa budú v závode Kia Motors Slovakia vyrábať 24 hodín denne.

Nový model Hyundai ix35 by sa mal dostať do sériovej výroby začiatkom roku 2010. Ide o prvé športovo-úžitkové (SUV) vozidlo značky Hyundai, ktoré bolo navrhnuté a vyvinuté priamo v Európe. Nové SUV nahrádza veľmi úspešný model Hyundai Tucson, ktorý v Európe dosiahol maximálny predaj viac ako 63 000 kusov za rok a spolu s upravenou verziou modelu Kia cee’d sa automobilovej verejnosti predstaví vo Franfkurte nad Mohanom 15. septembra 2009.

Kompletne inovovaný rad vozidiel Kia cee’d zákazníckom ponúka mnohé dizajnové zdokonalenia exteriéru a interiéru, obohatenie štandardnej výbavy ako aj viaceré technické inovácie, ktoré zlepšujú pocit z jazdy a zároveň významne redukujú spotrebu paliva a emisie CO2 až na úroveň 110g/km. Upravený model Kia cee’d prešiel aj technickými inováciami v podobe technológie ISG (Idle Stop & Go), ktorá bude implementovaná pre benzínový a po prvýkrát aj pre dieselový motor. Novinkou je aj asistent pri rozbiehaní do kopca a svetlomety projektorového typu.