Kia Motors sa na parížskom autosalóne sústredí na dizajn a technológie

Stánok spoločnosti Kia Motors bude na parížskom autosalóne 2010 zameraný na krásny dizajn a nové technológie. Hlavné pódium bude dejiskom svetovej premiéry zaujímavého a jedinečného konceptu kompaktného elektrického vozidla POP, ktorého dizajn vytvoril európsky dizajnérsky tím spoločnosti Kia Motors pod vedením Petra Schreyera, hlavného dizajnéra spoločnosti Kia, a Gregoryho Guillaumea, hlavného dizajnéra Kia Europe. „Koncepčné vozidlo akým je POP mohlo vyjsť jedine od nás,“ vysvetľuje Gregory Guillaume. „Dizajnéri majú málokedy možnosť začať takpovediac na zelenej lúke – a je naozaj skvelé byť v pozícii, ktorá vám dáva takú slobodu.“ 


Okrem konceptu POP bude Kia vystavovať aj mnohé atraktívne sériovo vyrábané modely, ktoré posilňujú jej odhodlanie rozvíjať svoj dizajnový štýl a aplikovať ho do praxe v podobe reálnych modelov. Kraľovať medzi nimi bude úplne nový zástupca segmentu D nazvaný Kia Optima. Tento nový model absolvuje na parížskom autosalóne svoj európsky debut a vo vybraných európskych krajinách sa dostane do predaja už v priebehu tohto roka. V západnej Európe sa začne predávať v roku 2011. Tento nový model stelesňuje niečo, čo Peter Schreyer nazýva „odvážnou, atletickou a vizuálne športovou energiou“, a čo sa prejavuje od zovňajška až po podmanivé jazdné vlastnosti vozidla. Očakáva sa, že tento model výrazne zvýši podiel značky Kia v D- segmente. Tento štýlový sedan je dlhší, nižší, širší a má dlhší rázvor kolies než akýkoľvek predchádzajúci zástupca D - segmentu od spoločnosti Kia Motors. V Európe bude k dispozícii s množstvom špičkových technických prvkov a s možnosťou voľby medzi novým vznetovým 1,7-litrovým motorom „U2“ VGT (136 k) alebo úplne novým, technicky vyspelým 2,0-litrovým zážihovým motorom „Nu“ s technológiou CVVL (kontinuálne riadenie zdvihu ventilov) a výkonom 170 k. 


Druhý dizajnovo orientovaný sériový model, ktorý Kia predstaví v Paríži, bude nové, očarujúce kompaktné SUV Kia Sportage, ktoré si už od svojho uvedenia na trh získava priazeň médií aj verejnosti. Ponuku pohonných jednotiek pre nový Sportage čoskoro doplnia dva nové motory – oba majú menší zdvihový objem, obsahujú úsporné technológie a v záujme maximálnej hospodárnosti sa montujú výhradne do vozidiel s pohonom jednej nápravy a so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Na dôkaz svojho odhodlania minimalizovať negatívny vplyv vozidiel na životné prostredie bude Kia v Paríži vystavovať aj niekoľko „zelených“ modelov. Trojica ekologicky zameraných vozidiel – nízkoemisné verzie modelov Kia cee’d a Venga a novátorský koncept Kia Sportage s pohonom typu „mild hybrid“ – má priemernú hodnotu emisií CO2 len 108 g/km a v rámci stánku bude vystavená v samostatnej „zelenej zóne“. 


Stánok spoločnosti Kia Motors sa nachádza v hale 5.2. Tlačová konferencia, v rámci ktorej hlavný dizajnér Peter Schreyer oficiálne odhalí nový koncept POP, sa začne 30. septembra 2010 o 16:30 hod.