Hetrik pre Kia Sportage

Pokiaľ ide o kvalitu, model Kia Sportage v súčasnej dobe láme všetky rekordy. V teste odolnosti na 100 000 kilometrov, ktorý usporiadal nemecký magazín Auto Bild, najpredávanejší európsky model Kia zatienil konkurenciu. Kia Sportage, ktorá je šitá na mieru vkusu európskym zákazníkom, prešla maratónskym testom bez jedinej poruchy alebo problému - a ako celkovú známku dostala spomedzi 33 konkurenčných modelov najvyššie možné skóre. Ďalší najpredávanejší model Kia – taktiež v Európe vytvorený Kia cee´d - je v uvedenom rebríčku v prvej desiatke.

Tomuto aktuálnemu výsledku testu spoľahlivosti pre Kia Sportage predchádzala júnová správa magazínu Auto Motor und Sport, podľa ktorej Kia Sportage prešla 100 000 km dlhým vytrvalostným testom bez jedinej poruchy – a to zvládla ako prvý automobil v histórii časopisu. Kompaktné SUV tiež zažiarilo v najväčšom nemeckom dlhodobom prieskume spokojnosti zákazníkov J.D. Power, kde skončilo s najnižšou mierou porúch zo všetkých modelov v prieskume.

Steffen Cost, generálny riaditeľ (COO) Kia Motors Deutschland, pri tejto príležitosti: "Skutočnosť, že Kia Sportage obstála v testoch tak dobre, je neuveriteľne uspokojujúca. Vo futbalovom slovníku by sme to mohli nazvať bezchybným hetrikom. Táto séria úspechov je veľkolepá, nie je to však náhoda. Komplexná Kia 7-ročná záruka kvality je založená na mimoriadne vysokých štandardoch kvality a mnohých rokoch tvrdej práce. Výsledky týchto snáh sú viditeľné na výborných výsledkoch testov, ako je top pozícia našej značky v " Quality Report 2015" od Auto Bild. Spokojnosť zákazníkov je viditeľná aj v prudkom náraste predaja Kia Sportage."

Predaj modelu Kia Sportage v Nemecku stúpol s novým modelom o viac ako 50 %. V roku 2015 tu Kia Sportage zaviedla nový predajný rekord. Dopyt vzrástol ešte viac vďaka začatiu výroby štvrtej modelovej generácie v januári 2016. V prvom polroku 2016 bolo v Nemecku celkovo registrovaných 10 317 modelov Kia Sportage, čo predstavuje nárast o 53,6 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Na Slovensku sa predalo v minulom roku 1 433 kusov modelu Kia Sportage, čím si udržalo pozíciu medzi najobľúbenejšími SUV modelmi.

Nová Kia Sportage má výraznú novú tvár a ponúka väčší vnútorný priestor než predchádzajúci model. Má kvalitnejší, lepšie vybavený interiér s komfortnými prvkami vrátane vetrania sedadla, bezdrôtovej nabíjačky pre telefóny, v závislosti od špecifikácie aj diaľkovo ovládané inteligentné otváranie dverí batožinového priestoru a parkovací asistenčný systém.

Auto Bild testovací tím: Víťazstvo je zaslúžené

Rovnako ako za spoľahlivosť, body vytrvalostného testu Auto Bild boli udelené tiež za technický stav vozidla v záverečnej inšpekcii, ako aj za dojmy zaznamenané skúšobnými jazdcami počas skúšky. Skúšobným vozidlom bola tretia generácia Kia Sportage s dvojlitrovým dieselovým motorom s výkonom 184 koní, s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Od júna 2014 skúšobný tím Auto Bild testoval Kia Sportage v každodenných situáciách, za rôznych podmienok a v každom počasí. Vo svojom verdikte redakčný tím uviedol: "Bohato zaslúžené – tak by sme víťazstvo v teste označili športovou terminológiou, známou napríklad z futbalu. Najvyšší stupeň spoľahlivosti, vlastnosti výrobku a dokonalý dizajn, ktoré sú v stopercentnom súlade s európskymi očakávaniami - profil Kia je už dávno viac ako len o cene. Značka sa stáva vyzývateľom a to aj pre tradičné nemecké značky."

Tento test je publikovaný v aktuálnom čísle časopisu Auto Bild (33/2016). Test uverejní v októbrovom čísle aj slovenské vydanie magazínu Auto Bild.