Kia Motors Corporation

Kia Motors Corporation (Kia), výrobca vozidiel svetovej kvality pre dynamických ľudí s mladých duchom, bola založená v roku 1944 a je najstaršou kórejskou automobilkou. Ako člen automobilovej skupiny Hyundai-Kia Automotive Group má za cieľ stať sa jednou z vedúcich automobilových značiek vo svete.

V 14 výrobných a montážnych závodoch v 5 krajinách sveta v súčasnosti automobilka produkuje viac ako 3 milióny vozidiel ročne, ktoré sú predávané prostredníctvom siete oficiálnych zastúpení v 180 krajinách sveta. Kia má dnes viac ako 50 000 zamestnancov a ročné výnosy viac ako 44 miliárd USD.

Kia Motors je hlavným partnerom tenisového grand slamového turnaja Australian Open a oficiálnym automobilovým partnerom Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA, ktorá organizuje majstrovstvá sveta vo futbale, rovnako ako aj Eurotop partnerom UEFA. Slogan spoločnosti Kia Motors Corporation „The Power to Surprise“ vyjadruje odhodlanie spoločnosti prekonávať očakávania zákazníka pomocou neustálych inovácií v oblasti automobilového priemyslu.

    2391.jpg

      Kia Motors Corporation